Jest kilka sposobów na to, żeby usuwać niebezpieczne dla zdrowia azotany z wody. Jednym z nich jest metoda rozcieńczeń. Polega ona na mieszaniu wody czystej z tą, która zawiera zbyt wiele azotanów. Kolejnym sposobem na ten poważny problem jest metoda biologiczna. Jakie metody na usuwanie azotanów stosuje się w gospodarstwach domowych?

Rozróżnia się denitryfikację heterotroficzną oraz autotroficzną. Są to procesy chemiczne, dzięki którym eliminowane są azotany. Inną metodą są procesy membranowe. Nie wykorzystuje się w ich przypadku chemikaliów. Popularna jest również metoda wymiany jonów. W jej przypadku stosuje się silnie zasadowe anionity.

Jak poradzić sobie szybko i ekonomicznie z azotanami?

Wpływ azotanów na zdrowie jest niezwykle negatywny. Poradzenie sobie z tym problemem powinno więc być priorytetowe. Oprócz powyższych metod świetnym pomysłem jest wykorzystanie stacji polskiej marki Ecoperla Nitratower.

Przeczytaj więcej tutaj: https://www.krainawody.pl/701-usuwanie-azotanow-ecoperla-nitratower-l.html

Urządzenie to można dostosować do parametrów wody. Działa dzięki butli ze złożem, głowicy sterującej oraz zbiornikowi na sól regeneracyjną. Stacji tego typu można użyć bez względu na to, czy zanieczyszczona jest woda ze studni głębinowej czy wodociągowa.

Ciesz się czystą wodą na co dzień

Wykorzystanie któregoś ze sposobu na usunięcie azotanów pozwoli się cieszyć czystą wodą, która nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, urządzenia domowe, rośliny oraz meble.