Polska marka Ecoperla właśnie wypuściła na rynek nowy gadżet. Tym razem nie jest to nowoczesny filtr do wody o przeznaczeniu do użytkowania w domu lecz bardziej dopełnienie, które pozwala na przenoszenie uzdatnionej wody w dowolne miejsce. Teraz tyle mówi się o prawidłowym nawodnieniu organizmu, a butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott zdecydowanie to właśnie umożliwia!

Chcemy być eko!

Obecnie temat ekologii jest naprawdę często poruszany i to jak najbardziej słuszna postawa. Coraz więcej osób stara się żyć zgodnie z filozofią zero waste i ograniczać odpady jak to tylko możliwe. Tym, który jest jednym z najbardziej dotkliwych dla środowiska jest zdecydowanie plastik. Jego recykling nie jest jeszcze przeprowadzany na taką skalę, jak powinien, dlatego najczęściej pozostaje na wysypiskach na wiele lat. Właściwie można powiedzieć, że zalewa nasz świat, co widać gołym okiem. Warto też dodać, że jego produkcja powoduje duże ilości dwutlenku węgla przedostającego się do atmosfery, ale i ogromne zużycie wody i energii.

Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby dostrzec, jak wiele plastikowych rzeczy wykorzystujemy na co dzień. Pierwszą, która przychodzi na myśl są plastikowe butelki z wodą. A przecież można inaczej!

Własna butelka – odpowiednie nawodnienie

Obecnie szukamy rozwiązań, które pomogłyby nam żyć ekologicznie, ograniczać ilość odpadów. Wiele gospodarstw  domowych do tej pory wykorzystywało zgrzewki plastikowych butelek jako główne źródło wody pitnej w domu. To jednak nie jest najlepsze wyjście i coraz więcej osób zwyczajnie to dostrzega. Rozwiązaniem do kuchni może być filtr kuchenny, który pozwala na doszlifowanie właściwości wody i dostosowanie jej do naszych oczekiwań. Przy tym woda jest dostępna na bieżąco w każdych ilościach. W drodze i podczas naszych codziennych obowiązków także mamy wybór. Zamiast kupować małe plastikowe butelki, możemy wybrać butelkę wielokrotnego użytku. To o wiele lepszy i ciekawszy sposób na nawodnienie organizmu, a w dodatku naprawdę służący środowisku.

Ecoperla Ecobott jest eko!

Ecoperla Ecobott jest butelką w pełni przyjazną środowisku. Powstaje w Europie z naprawdę nowoczesnego i w pełni ekologicznego tworzywa, jakim jest eko polietylen. A jak on właściwie powstaje?

Aby to zrozumieć, należy najpierw przenieść się na plantację trzciny cukrowej, gdzie wzrasta surowiec, z którego jest wytwarzany zielony polietylen. Trzcina cukrowa wzrasta nawet do 3 metrów, a w tej fazie pochłania z powietrza ogromne ilości dwutlenku węgla. Następnie jest ścinana i trafia do fabryki cukru, gdzie jest przetwarzana. Odpadem, który zostaje są łodygi przerabiane na bagasse, czyli miazgę. Ta w następnych etapach jest poddawana procesom, na bazie których powstaje zielony polietylen. To tworzywo swoimi właściwościami przypomina zwykły plastik – jest tak samo wytrzymały, jednak jest biodegradowalny i można go poddawać recyklingowi w 100%!

Co ważne, butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest produkowana z surowca odnawialnego, a sam proces pochłania minimalne konieczne ilości wody i energii, podobnie jak proces utylizacji. Z tych wszystkich powodów butelkę Ecoperla Ecobott można uznać za niezwykle ekologiczny produkt.

Bezpieczna dla zdrowia

Ecoperla Ecobott jest przemyślana także pod kątem bezpieczeństwa. To butelka, z której do napoju nie przedostaną się mikroplastiki. Jest wolna od BPA oraz innych substancji toksycznych. Wszystkie zastosowane barwniki zostały przebadane i posiadają niezbędne atesty związane z dopuszczeniem do kontaktu z żywnością. Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott pozostaje neutralna w stosunku do przenoszonego napoju pod względem smaku i zapachu.

Przenoś w niej co chcesz i gdzie chcesz

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest przystosowana do przenoszenia napojów zimnych. Choć główną intencją marki było zachęcenie nas do przenoszenia w niej zarówno wody z kranu, jak i wody filtrowanej, to jednak nie jest jedyny napój, który możemy wlać do środka. To równie dobrze może być mrożona herbata, shake, smoothie, napój białkowy, sok owocowy – właściwie każdy, na który mamy ochotę, o różnej gęstości. Konstrukcja butelki umożliwia dodanie do środka ulubionych owoców, ziół oraz kostek lodu. Warto uważać na ostrzeżenia producenta i nie wlewać napojów gorących oraz gazowanych, gdyż może to poskutkować odkształceniem butelki lub naruszeniem materiału, z którego została wykonana.

Ten elegancki gadżet jest bardzo lekki, a jego wymiary dopasowane w taki sposób, by butelkę z trzciny cukrowej bez problemu można było zabrać ze sobą do torebki, plecaka, torby sportowej, worka. Mieści się w miejscu na kubek w samochodzie oraz na bidon w rowerze. Dodatkowy karabińczyk to kolejne możliwości przenoszenia – butelkę możesz podpiąć do szlufki, paska, kluczy.

Ecoperla Ecobott jest butelką, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie. Jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku.  Zabierz ją ze sobą do pracy, szkoły, na uczelnię, spacer, zakupy, wycieczkę, na siłownię – dokładnie tam, gdzie się wybierasz i wiesz, że będziesz potrzebował zaspokoić pragnienie.

Przeczytaj recenzję: https://www.krainawody.pl/blog/news/ecoperla-ecobott-prawdziwie-ekologiczna-butelka-dostepna-w-polsce

Praktyczna strona

Na koniec jeszcze kilka ważnych informacji, które również stanowią zalety butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. Przede wszystkim pojemność to 500 mililitrów. Butelka jest bardzo lekka, ma niewielkie wymiary, ale przy tym jest bardzo łatwa do oczyszczenia. Wszystkie elementy bez problemu się rozkładają, a całość można myć w zmywarce. Nalewanie jest możliwe przez dwa otwory, co ułatwia sprawę nawet w przypadku napojów o dużej gęstości jak shake czy smoothie. Ecoperla Ecobott można używać jako shakera.