Od dłuższego czasu w temacie filtrowania wody najczęściej mówi się o odwróconej osmozie. Krąży o niej wiele mitów, które mają na celu zniechęcić wszystkich do tej metody. Jednak jak to naprawdę z odwróconą osmozą jest?

Dla kogo jest przeznaczona odwrócona osmoza?

Jeśli więc w Twoim codziennym życiu troska o środowisko stoi bardzo wysoko, filtrowanie wody metodą odwróconej osmozy jest doskonałe dla Ciebie. Pozwala bowiem na zrezygnowanie z zakupu wody butelkowanej, przez co Twoje gospodarstwo domowe produkuje miej odpadków typu butelki PET.

Dodatkowo w ten sposób w Twojej kuchni, wprost z kranu dostępna jest tańsza woda do picia, zabiegów pielęgnacyjnych czy też po prostu czynności gospodarczych.

Czy woda z odwróconej osmozy jest dobra?

Powstaje również pytanie, czy smaczna woda z odwróconej osmozy jest możliwa. Dzięki tej metodzie filtrowania z wody wyklucza się nawet niewielkie cząsteczki. Doskonale wpływa na usuwanie na przykład chloru. Dzięki temu zarówno smak, jak i zapach są naprawdę dobre. Jeśli więc do tej pory korzystałeś na przykład z butelkowanej wody źródlanej do picia, nie powinieneś być zawiedziony – woda z odwróconej osmozy po prostu smakuje. Ta metoda pozwala na bardzo skuteczne oczyszczenie, a tym samym uzdatnienie wody do picia. Warto mieć odwróconą osmozę w swojej kuchni.