W dobrych sklepach z branży uzdatniania wody właśnie pojawiła się nowa seria kompaktowych zmiękczaczy wody Ecoperla Vita. To nowość od już bardzo dobrze znanej polskiej marki Ecoperla, proponującej estetyczne, funkcjonalne i wydajne rozwiązania w dobrej cenie. Czym wyróżnia się seria zmiękczaczy wody Ecoperla Vita?

Ecoperla Vita – niewielkie wymiary to główna zaleta!

W serii Ecoperla Vita znalazły się dwa zmiękczacze wody – Ecoperla Vita 12 oraz Ecoperla Vita 25. Oba są wykonane zgodnie z najnowszymi trendami związanymi z projektami zmiękczaczy wody. Pierwszy z nich, ten mniejszy, wystarczy na potrzeby 1-2 osób. Ecoperla Vita 12 jest bardzo dobrą propozycją do mieszkania w bloku. Bez przeszkód, o ile oczywiście pozwalają na to warunki, umieścimy go w korytarzu, w zabudowie lub nawet pod blatem. Ecoperla Vita 25 jest nieco wyższy ze względu na większą ilość żywicy jonowymiennej obecnej wewnątrz urządzenia. Znajduje się tam 25 litrów złoża, wystarczającego na potrzeby przeciętnej rodziny. Instalatorzy chwalą go za możliwość ukrycia we wnękach. W tym przypadku powierzchnia potrzebna na montaż również nie będzie należała do dużych.

Projektanci starali się, aby ta seria zmiękczaczy wody była jak najbardziej funkcjonalna. Stąd duży i wygodny otwór na dosypywanie soli do wnętrza urządzenia czy wskaźnik maksymalnego poziomu soli. Zadbano także o dodatkowe zabezpieczenie głowicy sterującej z pomocą osłonki.

Ecoperla Vita – dobre komponenty

Tym, co wyróżnia serię zmiękczaczy wody Ecoperla Vita na tle innych są również naprawdę dobre jakościowo komponenty. Mamy tu do czynienia z solidną i trwałą głowicą sterującą od amerykańskiego producenta Clack oraz certyfikowaną, monosferyczną żywicą jonowymienną najwyższej klasy. Producent produkuje urządzenia na terenie Europy. Zadbano także o to, aby koszty eksploatacji były jak najniższe. Służą temu regeneracja przeciwprądowa oraz Ecoperla Perfect System. Ten ostatni jest autorskim systemem ustawień głowic sterującej, stworzonym przez ekspertów polskiej marki Ecoperla. Dzięki nim zmiękczacze wody pobierają minimalne możliwe ilości wody i soli na regenerację. Żywotność złoża zostaje zachowana i spada prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Czemu warto zwrócić uwagę na zmiękczacze wody Ecoperla Vita?

Przede wszystkim to naprawdę wysokie jakościowo, dobrze wykonane produkty, dostępne w atrakcyjnych cenach. Zajmują mało przestrzeni, wyglądają stylowo, a przy tym są naprawdę wydajne i posłużą przez bardzo długi czas. Atutem jest również długi okres gwarancji, który trwa nawet 10 lat!