Polska marka Ecoperla nie próżnuje, jeśli chodzi o ilość dostarczanych rozwiązań do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych. Tym razem do swojej oferty dołączył prosty w formie, jednak pełny ciekawych rozwiązań filtr kuchenny – system ultrafiltracji Ecoperla Profine POU. U kogo się sprawdzi? Czym się wyróżnia na tle konkurencji?

Ecoperla Profine POU jest systemem ultrafiltracji stworzonym przy współpracy polskiej marki Ecoperla z Profine, dostępnym w dwóch rozmiarach. To już nie pierwszy produkt, który jest owocem tej kooperacji.

Ecoperla Profine POU miał stanowić odpowiedź na potrzeby osób, które korzystają z wody średnio lub mało zanieczyszczonej, jednak chciałyby podszlifować jej jakość, w szczególności właściwości organoleptyczne jak smak, zapach i barwę.

Ecoperla Profine POU został do tego stworzony, a przy okazji ma jeszcze kilka innych zalet. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

  • Zachowanie minerałów, które naturalnie występują w wodzie
  • Filtracja wody na bieżąco
  • Zapewnienie stałego dostępu do świeżej wody
  • Brak zbiornika na magazynowanie wody
  • Brak odrzutu do kanalizacji
  • Prosta filtracja wody

Ecoperla Profine POU opiera swoje działanie na dwóch lub trzech stopniach filtracji wody – w zależności od wybranego modelu. Ecoperla Profine POU 2 pozbawiony jest pierwszego wkładu wstępnego, nastomiast Ecoperla Profine POU 3 filtruje wodę w trzech stopniach:

  • I stopień: wkład wstępny o dokładności 5 mikronów – wstępnie oczyszcza surową wodę, usuwa zanieczyszczenia mechaniczne
  • II stopień: wkład z prasowanym węglem aktywnym – doczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, usuwa zanieczyszczenia chemiczne pogarszające smak, zapach i barwę wody
  • III stopień: membrana ultrafiltracyjna – usuwa z wody wszystkie zanieczyszczenia powyżej 0,1 mikrona. Podczas filtracji z wody redukowane są niektóre metale ciężkie, cysty, wirusy i bakterie.

Należy mieć na uwadze, że system ultrafiltracji nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku wody o wysokim stopniu twardości oraz z przekroczeniami żelaza i manganu. Takie zanieczyszczenia mogłyby błyskawicznie skrócić żywotność wkładu ultrafiltracyjnego.

Ze względu na swoje możliwości oraz wymiary Ecoperla Profine POU jest filtrem kuchennym, który doskonale sprawdza się w niewielkich kuchniach. Brak zbiornika na magazynowanie wody daje możliwość instalacji nawet w małej szafce podzlewozmywakowej.

Ta opcja na pewno spodoba się osobom, które nie są zwolennikami mineralizatorów oraz wkładów o podobnym działaniu. W przypadku zastosowania tego filtra wszystkie substancje mineralne występują w takim stężeniu, w jakim również były obecne w wodzie surowej. Oczywiście woda staje się smaczniejsza i zyskuje neutralny zapach.

Ponadto Ecoperla Profine POU 2 jest polecany do doczyszczania wody spożywczej przy obecności innych urządzeń filtracyjnych na cały dom, jak zmiękczacz wody czy odżelaziacz wody.

Zalety konstrukcyjne

W Ecoperla Profine POU projektanci wprowadzili kilka interesujących rozwiązań, których do tej pory trudno było szukać w standardowych filtrach z ultrafiltracją. Do cech, które wyróżniają się najbardziej można z całą pewnością zaliczyć wkłady filtracyjne oraz rozwiązania konstrukcyjne znacznie przyspieszające i ułatwiające montaż.

Wkłady inne niż wszystkie

W nowości od Ecoperla mamy do czynienia z dwoma lub trzema wkładami filtracyjnymi, które (ku zadowoleniu wielu użytkowników) wystarczy wymienić jedynie co 12 miesięcy, a nie co pół roku. Dlaczego tak jest?

Wkłady zastosowane w ultrafiltracji Ecoperla Profine POU wyróżniają się ogromną trwałością oraz sporą powierzchnią filtracyjną. Ta, w porównaniu ze standardowymi wkładami, jest nawet do pięciu razy większa.

Większa powierzchnia filtracji wkładów pozwala na dłuższy kontakt złoża filtracyjnego z wodą, dokładniejsze oczyszczanie wody przy mniejszym narażeniu materiału filtracyjnego na zużycie.

Już na pierwszy rzut oka widać, że wkłady są bardzo szczelne. Dzięki temu filtracja wody zawsze będzie przebiegała higienicznie i bezpiecznie, bez narażania wody na jakiekolwiek zewnętrzne zanieczyszczenia.

Banalny montaż i serwis

Elementy konstrukcyjne wykorzystane w Ecoperla Profine POU sprawiają, że jest to jedno z najłatwiejszych w instalacji urządzeń kuchennych tego typu.

W zestawie są wszystkie części montażowe, w tym trójnik, śrubki i wężyk. Do tego wszystkiego użytkownik otrzyma bardzo szczegółową, dobrze zilustrowaną instrukcję obsługi, która powinna wszystko rozjaśnić.

Serwis wymaga minimum uwagi i zaangażowania użytkownika. Wymiana wkładów polega na wykręceniu zużytych komponentów i założeniu w ich miejsce nowych.

Ultrafiltracja dopasowująca się do oczekiwań użytkowników

Choć nie jest to filtr kuchenny, który sprawdzi się w każdej sytuacji, to na pewno znajdzie swoje miejsce w wielu kuchniach, by spełniać swoje zadanie, jakim jest dostarczanie smacznej i świeżej wody w każdych ilościach. Jednego możemy być pewni – Ecoperla Profine POU został stworzony, by zapewnić największą wygodę użytkowania i nie narazić nas na wysokie koszty eksploatacyjne.