Zmiękczacz wody jest urządzeniem, które powinno pojawić się w każdym gospodarstwie domowym, w którym występuje problem twardej wody.

Kiedy mówimy o twardej wodzie?

O wodzie twardej można mówić, kiedy jest ona nadmiernie nasycona jonami wapnia i magnezu. Nadmiar tych jonów często odkłada się w postaci nieestetycznych smug i zacieków na sprzętach łazienkowych czy kuchennych. Warto wiedzieć, że twarda woda nie jest tylko problemem typowo estetycznym. Znacznie skraca ona żywotność urządzeń grzewczych, zmywarek czy pralek. Korzystanie z tabletek zmiękczających jest rozwiązaniem na dłuższą metę nieopłacalnym i mało skutecznym.

Kupno zmiękczacza wody

Łatwa eksploatacja zmiękczacza wody przemawia za tym, by takie urządzenie zamontować w swoim domu. Wymiana złoża to jedyna czynność konserwacyjna, jaką należy przeprowadzić raz na jakiś czas. Sól tabletkowana pozwala na oczyszczanie złoża – żywicy jonowymiennej, której zadaniem jest wypłukiwania szkodliwych jonów z przepływającej wody. Regularne sprawdzanie poziomu soli pozwala na to, by zmiękczacz pracował efektywnie i sprawnie przez długi czas.

Duży kłopot – łatwe rozwiązanie

Twarda woda jest sporym problemem w domu, jednak bardzo łatwo można się go pozbyć, montując zmiękczacz wody.