Filtry samoczyszczące to świetne rozwiązanie, jeśli w wodzie znajduje się dużo zanieczyszczeń mechanicznych. Muł, piasek, żwir, kawałki rdzy, czy osady sedymentacyjne, które odkładają się w filtrze, mogą szybko zmniejszać jego pierwotną wydajność. Zachodzi wówczas potrzeba częstego czyszczenia, a obsługa tego procesu może być prostu mocno uciążliwa. Z tego właśnie powodu wielu użytkowników filtrów decyduje się na montaż automatu do czyszczenia wkładów. Wśród nich pojawił się ostatnio K-Matic. Sprawdź, co to za urządzenie i dlaczego warto go mieć.

K-Matic to czyste filtry samoczyszczące i woda bez zanieczyszczeń

K-Matic to zawór spustowy z timerem dedykowany do obsługi filtrów samoczyszczących Atlas Filtri Hydra. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia, proces czyszczenia filtrów staje się w 100% zautomatyzowany. K-Matic posiada opcję programowania interwałów między regeneracjami wkładu, ustawiania długości trwania samego cyklu płukania oraz funkcję natychmiastowego płukania. Odstępy między regeneracjami i czas trwania płukania powinny być zawsze dopasowane do jakości wody w instalacji. Jeśli korzystasz z własnego źródła wody głębinowej, wówczas wkład będzie prawdopodobnie wymagał częstszego płukania niż w przypadku wody wodociągowej.

Łatwy montaż i prosta obsługa

Automat do płukania wkładów K-Matic działa na baterie i posiada dodatkowe zabezpieczenie przed niskim poziomem naładowania baterii (gdy zachodzi potrzeba zawór się zamyka). Ponieważ K-Matic nie potrzebuje do pracy zasilania z gniazdka elektrycznego, jego montaż jest wyjątkowo prosty. Nie musisz być majsterkowiczem, ani posiadać specjalistycznej wiedzy, aby zamontować automat K-Matic w swojej instalacji. W zestawie z zaworem spustowym K-Matic znajduje się mosiężne przyłącze, które należy wkręcić na dole klosza filtra Atlas Filtri z serii Hydra. Bezpośrednio do przyłącza montuje się automat. Od drugiej strony natomiast należy wkręcić lej spustowy, który producent filtrów z serii Hydra dodaje w standardzie .