Wyjątkowo wydajne i funkcjonalne filtry mechaniczne Cintropur są produkowane z najwyższej jakości materiałów syntetycznych. Produkty tej uznanej belgijskiej firmy są powszechnie używane m.in. w przemyśle spożywczym, ponieważ mogą mieć kontakt z wodą pitną.

Filtry mechaniczne mają charakterystyczny design, który zmusza wodę do przepływu wirowego i odśrodkowego. Zanieczyszczenia swobodnie opadają na dno soczewki, a tuleja filtrująca może zapewnić filtrację ściśle określonej dokładności.

Filtry, które nigdy nie zawodzą

Filtry i wkłady Cintropur to produkty, które nigdy nie zawodzą swoich użytkowników, a ewentualne związane z nimi problemy są natychmiastowo rozwiązywane. Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których należy używać filtrów i wkładów Cintropur. Gwarantują bardzo wysokie natężenie przepływu przy niskim spadku ciśnienia. Jest to istotne przede wszystkim ze względu na stosunkowo dużą średnicę tulei filtracyjnej. Zakres połączeń jest bardzo szeroki, co umożliwia dostosowanie filtra do indywidualnych parametrów i wymagań instalacji. Filtracja odbywa się w dwóch etapach, wykorzystując turbinę i efekt odśrodkowy, a następnie poprzez rękaw filtracyjny. Również zakres ich mikronażu jest bardzo szeroki. Większość z nich jest jednorazowa, ale niektóre z nich pozwalają na płukanie i wielokrotne użycie.

Poznaj poszczególne modele na https://www.filtry-do-wody.info/producent/cintropur/

Praktyczne i wydajne

Dodatkową zaletą filtrów Cintropur jest ich praktyczność, ponieważ wszystkie części zamienne są bardzo łatwo dostępne. Dzięki temu, nawet jeśli niektóre elementy są uszkodzone lub zużyte, można je łatwo wymienić na nowe. Filtry Cintropur są wyposażone w specjalne zawory spustowe ułatwiające usuwanie zanieczyszczeń. Mają też przezroczystą obudowę, co ułatwia ocenę stanu filtra zabrudzonego. Dogodny system uszczelek nie wymaga żadnych narzędzi i wymaga jedynie wymiany tulei filtracyjnej w celu zapewnienia ekonomicznej konserwacji.