Produkty do uzdatniania wody są domeną prezentowanej marki Cintropur. Przez czterdzieści lat używano najlepszych materiałów i udoskonalano produkty, które dziś służą w domach i zakładach przemysłowych. Szeroka oferta obejmuje serie do domu, przemysłu, a nawet lampy bakteriobójcze.

Filtry Cintropur

Filtry belgijskiej marki posiadają zwiększoną wytrzymałość. Wszystko to za sprawą mechanizmów z charakterystyczną wirówką w głowicy. Gdy woda płynie, osady spadają na dno klosza. Wymiana wkładów odchodzi tym samym w niepamięć. Produkty zostały podzielone na serie do domu, przemysłu oraz lampy bakteriobójcze. Te pierwsze mają zabezpieczać instalację lub być montowane bezpośrednio przed stacją uzdatniania wody. Drugie znajdą zastosowanie w najcięższych zadaniach, takich jak na przykład oczyszczanie wody deszczowej czy ochrona instalacji sanitarnych. Lampy UV uzdatniają wodę chociażby z przydomowej studni dzięki działaniu bakteriobójczemu.

 

Wkłady Cintropur

Wkłady podobnie jak filtry podzielono na serie. Nie odstają one wytrzymałością od produktów opisanych wyżej – szersza powierzchnia filtra poprawia wydajność. Węgiel aktywny stosuje się z kolei do filtrów Cintropur w wersji TA i puszek CTN.