Fizykochemiczna analiza wody powinna być zlecana przez każdego z nas przynajmniej raz w roku. W ten sposób możemy mieć pewność, że bakterie w wodzie żyjące nie zagrożą życiu ani zdrowiu naszych najbliższych.

Dlaczego warto wykonywać kompleksowe badania wody?

Przeprowadzenie najbardziej podstawowego badania wody to warunek konieczny, jeśli chcemy się przekonać, czy użytkowana woda spełnia określone wymogi.Wynik badania da odpowiedź o stanie jakości wody, rozwieje ewentualne obawy oraz pozwoli dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody, jeśli taka okaże się potrzebna.

Ponadto pozwoli to na dobór filtrów do wody, które sprawią, że woda w kranie będzie czysta i zdatna do celów spożywczych. Analizę fizykochemiczną wody z własnego ujęcia (studni głębinowej) powinno się przeprowadzać raz na 12 miesięcy, aby mieć pewność, że jej jakość się nie pogorszyła (np. na skutek przenikania do wód gruntowych nieczystości z nieszczelnego szamba, lub środków chemicznych czy detergentów używanych do nawożenia lub uprawy roślin).

Ważne badanie

Fizykochemiczna analiza wody to najlepszy sposób na sprawdzenie stanu naszej wody, zarówno w domu, jak i w przemyśle. Takie badania może zlecić każda firma produkcyjna, ale również mała firma zajmująca się np. księgowością.