Niezwykle dużym zagrożeniem dla zdrowia jest spożywanie zanieczyszczonej wody. Stąd też coraz większa popularność stacji wielofunkcyjnych, które praktycznie w 100% pozbywają się zanieczyszczeń z wody. Przykładem takiej stacji jest Ecoperla Multicab.

Pięć warstw złoża

Najważniejszym elementem każdej stacji wielofunkcyjnej jest złoże wielofunkcyjne. W przypadku Ecoperli Multicab składa się ono aż z pięciu warstw. Pierwszą z warstw jest materiał naturalny. Przechodząca przez tę warstwę woda ze studni głębinowej poddawana jest tak zwanemu płukaniu wstępnemu. Kolejne dwie warstwy są odpowiedzialne za zatrzymywanie związków organicznych. Na tym etapie woda filtrowana jest między innymi z żelaza, ale także z manganu. Dwie ostatnie warstwy to żwir oraz żywica jonowymienna. Pierwszy jest odpowiedzialny za optymalizację przepływu wody, a żywica jonowymienna usuwa z wody twardość.

Inne stacje wielofunkcyjne

Oczywiście, na rynku jest wiele stacji wielofunkcyjnych. Na pewno obok opisanej Ecoperli Multicab warta wymienienia jest również Ecoperla Multicab oraz stacje dwuczęściowe również polskiej marki Ecoperla. Wszystkie znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/. Warto zauważyć, że stacje te pod wieloma względami są bardzo podobne. Niemniej jednak, występują też pewne różnice, na przykład w objętości złóż wielofunkcyjnych.