W Polsce woda w większości ujęć charakteryzuje się bardzo wysoką twardością czyli zawartością związków wapnia i magnezu. Co to znaczy dla użytkowników wody, którymi wszyscy jesteśmy? Przede wszystkim twarda woda wiąże się z nadmiernym zużyciem środków czyszczących i piorących, ale również z powstawaniem kamienia, który w efekcie powoduje straty energii cieplnej.

 

Zmiękczanie wody to nic innego, jak usunięcie z niej składników, które prowadzą do jej twardości. Sam proces polega na zamianie jonów odpowiedzialnych za twardość wody na jony sodu. Zmiękczacze wody pozwalają na uzyskanie miękkiej wody a pozytywne skutki tej zamiany odczujesz podczas wszystkich czynności.

Zmiękczacz wody to sposób na poprawę jakości wody, a przez to życia. Stosując miękką wodę możemy zaoszczędzić na ilości proszków, i chemikaliów, a ubrania będą miłe w dotyku i czyste. Podobnie w kuchni zauważysz zmianę, zarówno jeżeli chodzi o brak zacieków na naczyniach, jak i kwestie smakowe potraw.

Tym, co bezcenne a co gwarantuje nam zmiękczanie wody, jest chronienie swojego zdrowia. Dodatkowo urządzenia grzewcze i AGD dłużej pracują w sposób bezawaryjny. Zmiękczacz wody to także rewelacyjny sposób na redukcję kosztów ocieplenia już do 20%.

Więcej o sposobach, dzięki którym poradzisz sobie z wysokim stopniem twardości wody, znajdziesz na stronie: https://www.krainawody.pl/8-zmiekczacze