Wiele osób poszukuje sposobu na kompleksowe uzdatnianie wody w domu. Chcą używać nie tylko wody idealnej do wykorzystywania przy czynnościach związanych z codziennymi potrzebami, ale też wody do picia, która by im w pełni smakowała i spełniała oczekiwania. Na rynku właśnie pojawiła się recepta na takie potrzeby!

Polska marka Ecoperla przyzwyczaiła już nas do tego, że nie osiada na laurach i cały czas stara się nas zaskakiwać nowymi rozwiązaniami o bardzo wysokiej jakości. Tym razem również pokazała klasę prezentując kompaktowe urządzenie na dom, które zaspokoi potrzeby na czystą wodę nawet 6 osób. W dodatku filtracja wody jest naprawdę dokładna, ponieważ Ecoperla Hero to 2 w 1, czyli połączenie zmiękczacza wody i kolumny węglowej w produkcie o kompaktowych wymiarach!

Zaskakujące efekty filtracji wody

Już wiemy, że Ecoperla Hero jest w stanie zapewnić wodę miękką i dobrą wodę do picia, jednak warto się dowiedzieć w jaki sposób jest to właściwie możliwe?

W zmiękczaczu wody z węglem aktywnym znajdziemy 40 litrów złoża podzielonego na dwie warstwy. Pierwszą warstwę stanowi węgiel aktywny (10 litrów), natomiast drugą monosferyczna żywica jonowymienna (30 litrów). Co ciekawe, materiały filtracyjne zostały dopasowane do siebie w taki sposób, by nie mieszały się w trakcie pracy lub regeneracji urządzenia.

Sam producent Ecoperla Hero wspominał, że ekspertom polskiej marki Ecoperla sporo czasu zabrało znalezienie właściwych złóż, jednak efekt jest wart podjętych wysiłków. Dzięki temu efektywność filtracji wody jest cały czas taka sama, a ewentualna wymiana węgla aktywnego prosta.

Kiedy surowa woda trafia do urządzenia, najpierw przepływa przez węgiel aktywny, a następnie przez żywicę jonowymienną.

W pierwszej fazie filtracji woda pozbawiana jest wszelkich substancji odpowiedzialnych za niewłaściwe cechy organoleptyczne. Usunięcie związków takich jak chociażby: chlor, pochodne chloru, związki organiczne, niektóre metale ciężkie sprawia, że smak, zapach i barwa wody stają się neutralne, czyli najlepsze możliwe pod względem jakości.

W dodatku węgiel aktywny pełni funkcję ochronną. Z jednej strony dzięki impregnacji srebrem ochrania całe urządzenie przed możliwością przedostania się do wnętrza bakterii i wirusów oraz ich rozwojem. Z drugiej strony to doskonała ochrona żywicy jonowymiennej przed cząsteczkami, które mogłyby ją zapychać, zmniejszać trwałość i pozbawiać możliwości wydajnej wymiany jonowej.

Tak oczyszczona woda jest jeszcze zmiękczana na monosferycznej żywicy jonowymiennej.

Oba złoża pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Złoże zmiękczające to produkt niemieckiej firmy Lanxess, natomiast węgiel aktywny jest produkcji włoskiej.

Produkt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach

Ecoperla Hero jest urządzeniem, które nie zawiedzie oczekiwań swojego właściciela. Zastosowana w nim głowica sterująca pochodzi od firmy Clack, która znana jest z projektowania rozwiązań o niskiej podatności na awarie.

Głowica sterująca działa objętościowo i została zaprogramowana już na etapie produkcji. Zadaniem użytkownika jest wprowadzenie tylko dwóch dodatkowych danych, aby urządzenie rozpoczęło pracę. Wszystkie informacje będą wyświetlane na panelu w języku polskim. Zawór jest bezpośrednio połączony z panelem sterującym, by jeszcze dodatkowo ograniczyć możliwość wystąpienia awarii.

Obudowa również pochodzi od firmy Clack. Została wyprodukowana z trwałego tworzywa cechującego się sporą odpornością na zniszczenia mechaniczne. Wymiary obudowy zostały dobrane z myślą o naprawdę małych pomieszczeniach, o minimalnych zasobach miejsca na montaż.

Czysta woda wszędzie tam, gdzie jest potrzebna

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero uzdatnia wodę w dwojaki sposób, dzięki czemu sprawia, że ta świetnie nadaje się do codziennego użytkowania i picia bez potrzeby montażu dodatkowych filtrów kuchennych.

Problem twardości wody dotyczy praktycznie każdego ujęcia. Z kolei niewłaściwy smak, zapach i barwa często stanowią kwestię bardzo indywidualną. Jednym będzie przeszkadzała obecność chloru, innym nie.

Ecoperla Hero jest przeznaczony dla tej grupy osób, która chce osiągać najlepsze wyniki oczyszczania, ale nie ma w domu miejsca na montaż sporej stacji uzdatniania wody składającej się ze zmiękczacza wody i kolumny węglowej.

Ecoperla Hero to produkt doskonale przystosowany do filtracji wody wodociągowej, jednak równie dobrze poradzi sobie z wodą z własnego ujęcia, o ile nie ma tam przekroczonego stężenia żelaza i manganu.

Montaż i serwis Ecoperla Hero

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym montuje się na wejściu wody do budynku, na instalacji z zimną wodą, przed kotłem grzewczym. Ecoperla Hero można zainstalować samodzielnie lub poprosić o pomoc dowolnie wybraną ekipę.

Jeśli chodzi o serwis, to przede wszystkim należy pamiętać o pilnowaniu poziomu soli w zbiorniku. W razie potrzeby należy ją koniecznie uzupełnić.

Do tego dochodzi wymiana złóż filtracyjnych co kilka lat. W przypadku żywicy jonowymiennej jest to około 7-10 lat, natomiast węgiel aktywny może wytracić swoje właściwości nieco szybciej, jeśli woda ma gorsze parametry. Na szczęście dzięki warstwowemu ułożeniu złóż nie ma problemu z jego wymianą na nowy.

10 lat gwarancji na Ecoperla Hero

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest objęty 10-letnią gwarancją przez polską markę Ecoperla. Mało który producent zapewnia tak korzystne warunki! To najlepsze świadectwo jakości.

Rodzina będzie zadowolona!

Woda miękka, pozbawiona chloru, o odpowiednim smaku i zapachu wiąże się z zapewnieniem sporego komfortu codziennego funkcjonowania. Cała rodzina na pewno odczuje większą przyjemność z kąpieli, picia kawy, herbaty, samej wody, a nawet ze sprzątania. W dodatku odetchnie nasz portfel i cała instalacja wodna w domu. Warto postawić na produkt o takich możliwościach, wykonany z największą precyzją i dbałością o jakość.