Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter to dwa nowe produkty od polskiej marki Ecoperla, które pojawiły się we wrześniu w sklepach stacjonarnych i internetowych Tym razem eksperci przygotowali coś specjalnego dla osób, które już mają w swoich domach urządzenia filtracyjne. Jak działają i czy warto je kupić?

Kiedy Ecoperla wypuszczała dwa nowe produkty na rynek, ich twórcom towarzyszyła myśl, aby większa ilość osób zadbała o swoje stacje uzdatniania wody i cieszyła się z wydajnej filtracji wody przez długie lata nie poświęcając na to dużo czasu i nie wydając dużych kwot.

Ecoperla Antibacter oraz Ecoperla Antidotum to preparaty, których wystarczy użyć raz w roku, by prawidłowo zabezpieczyć swoje urządzenie do uzdatniania wody i zadbać o wydłużenie okresu eksploatacji.

Co warto o nich wiedzieć?

Najpierw coś dla właścicieli zmiękczaczy wody. Ecoperla Antidotum to produkt, który jest niezastąpiony przy tego typu urządzeniach. Jego zadaniem jest usuwanie ze złoża oraz ochrona przed osadzaniem się metali ciężkich.

Te substancje są obecne zawsze zarówno w wodzie z własnego ujęcia, jak i wodociągowej. Żelazo i mangan podczas procesu zmiękczania wody zatrzymują się na złożu, a ponieważ nie są usuwane podczas regeneracji, zaczynają gromadzić się w coraz większych ilościach skutecznie zmniejszając jonowymienne właściwości żywicy. Granulat Ecoperla Antidotum doskonale sobie z tym radzi.

Wystarczy wsypać całą zawartość buteleczki do studni zmiękczacza wody, odczekać chwilę i uruchomić regenerację. Podczas przepłukiwania preparat usunie z wody zalegające metale ciężkie, które finalnie trafiają do kanalizacji.

Skuteczna dezynfekcja z Ecoperla Antibacter

Druga nowość to Ecoperla Antibacter, czyli płyn do dezynfekcji i ochrony urządzeń filtracyjnych różnego typu. Jego profilaktyczne, regularne stosowanie pozwala na dokładne oczyszczenie złoża oraz odpowiednie zabezpieczenie przed występowaniem mikroorganizmów.

Ecoperla Antibacter jest rekomendowany, kiedy już doszło do skażenia bakteriami, a także w przypadkach, kiedy mimo wymiany wkładów, z odwróconej osmozy leci woda o dziwnym smaku i zapachu.

Kiedy w domu jest stacja uzdatniania wody, która nie była dawno używana, wtedy również warto użyć Ecoperla Antibacter.

Dlaczego warto stosować te produkty?

Są dwa bardzo ważne powody, dla których warto zacząć stosować oba preparaty. Pierwszy to oczywiście aspekt zdrowotny. Dzięki użyciu płynu dezynfekującego mamy pewność, że filtracja jest higieniczna, a uzyskana woda przez cały czas tak samo bezpieczna.

Druga sprawa to oszczędności. Odpowiednio zadbane urządzenia nie potrzebują tak częstego serwisowania, nie trzeba tak często wymieniać złoża. Dzięki użytkowaniu produktów pielęgnacyjnych możemy więc liczyć na niższe koszty eksploatacji.

Oprócz tego warto jeszcze wspomnieć o tym, że sama aplikacja nowości od polskiej marki Ecoperla jest bardzo prosta, a środki wystarczy zastosować tylko raz w roku.