Wiele osób zaczyna panikować, kiedy woda lejąca się z ich kranów przybiera żółty lub brązowy kolor. Niestety, zanieczyszczenia w wodzie wciąż nie są rzadkością. Jak sobie z nimi radzić?

Kolor zanieczyszczonej wody

Jak wspomniano, zanieczyszczona woda często przybiera nienaturalny kolor. Niemniej jednak, czasem kolumna węglowa, czy też inne urządzenie do oczyszczania wody może być potrzebne nawet wtedy, kiedy jest ona całkowicie przejrzysta. Nie wszystkie zanieczyszczenia bowiem zmieniają barwę wody.

Co jest skuteczne?

Wspomniane kolumny węglowe zdają się należeć do najskuteczniejszych urządzeń oczyszczających wodę. Ponadto, z reguł są one również często bardzo wydajne. Należy jednak pamiętać, że wiele zależy od tego, jakiego rodzaju kolumnę węglową zainstaluje siew swoim gospodarstwie. Nie wszyscy producenci kolumn bowiem produkują tak samo wydajne i skuteczne urządzenia. Popularna, prawdopodobnie z racji na swoją skuteczność, jest Ecoperla Carbotower. Jest to klasyczna kolumna węglowa polskiej marki, która posiada jednak również kilka nowoczesnych usprawnień. Tym co ją cechuje jest z pewnością wyjątkowa jak na tego typu urządzenie wydajność. Pozwalają ona zaoszczędzić sporo na kosztach eksploatacji urządzenia.