Jonizowanie wody jest jednym z ostatnim trendów jeżeli chodzi o branżę filtracyjną. Wiele osób rozpoczyna swą przygodę z filtrowaniem właśnie od jonizowania, które jest jednym z ciekawszych zabiegów filtracyjnych. Jonizowanie pozwala uzyskać wodę alkaliczną, czyli tę, która w naturalnym środowisku powstaje z topniejących lodowców.

Jakie są wady i zalety jonizowania wody?

Jeżeli chodzi o zalety, należy przede wszystkim wspomnieć o tym, iż jonizator wody pozwala usunąć wszelkie szkodliwe pierwiastki ze składu chemicznego wody. W ten sposób, woda charakteryzuje się lepszymi walorami smakowym, ponadto uszkadza w mniejszym stopniu wszelkie akcesoria kuchenne oraz instalację wodociągową.

Minusy jonizacji wody

Jeżeli chodzi o wady jonizacji, jonizatory wody nie są tanimi urządzeniami. Jeżeli ktoś chce utworzyć instalację dla całego domu musi liczyć się z dużymi wydatkami. Ponadto, szczególne własności lecznicze wody alkalicznej nie zostały jeszcze zbadane. Pomimo tego, iż woda ta posiada rzesze zwolenników nie udowodniono naukowo jej zdolności leczniczych.

Woda, która niesie ze sobą wiele pozytywów

Jonizatory wody są ciekawą alternatywą w przemyśle filtracyjnym. Należy jednak pamiętać, że przed zakupem lepiej zapoznać się bardziej szczegółowo z jonizowaniem wody.