Ecoperla Profine Zero to produkt polskiej marki, o którym słychać coraz więcej. W sklepach pojawił się stosunkowo niedawno, a już stał się prawdziwym bestsellerem. Pomimo że nosi miano odwróconej osmozy to bardzo się różni od znanych produktów tego typu. Ecoperla Profine Zero to prawdziwa rewolucja na rynku filtrów kuchennych.

Czym dokładnie jest Ecoperla Profine Zero?

Ecoperla Profine Zero to produkt, który został zaprojektowany i opatentowany we Włoszech. W tym kraju jest produkowany w całości. Każdy komponent został stworzony w europejskiej fabryce. To urządzenie jest systemem odwróconej osmozy, który nie potrzebuje jednostki sterującej, zasilania elektrycznego, ani też reduktora ciśnienia. Jest wielkości aktówki i na pierwszy rzut oka nawet nie przypomina filtra wody.

Co z montażem i wymianą wkładów?

Montaż jest banalnie prosty. Producent nie narzuca, gdzie ma zostać zamontowany system oraz w jakiej pozycji. Tak więc właściciel może ustawiać Ecoperla Profine Zero w pionie, poziomie, w szafce lub szufladzie. Podłączenie to tylko 3 wężyki: wejście wody, wyjście filtrowanej wody i kranik oraz odrzut do kanalizacji.

Wymiana wkładów zajmuje jedynie kilka sekund. Mają one wbudowany specjalny, lekko zautomatyzowany mechanizm (twist), dzięki któremu wystarczy wykręcić wkład i wkręcić nowy. To samo dotyczy membran osmotycznych.

Dynamiczny zbiornik ciśnieniowy

Tym, co jeszcze wyróżnia odwróconą osmozę Ecoperla Profine Zero jest opatentowany dynamiczny zbiornik ciśnieniowy. To rozwiązanie zapewnia bardzo wysoką higienę użytkowania. Woda tylko przez niego przepływa, nie jest tam na długo magazynowana.

Osiągi Ecoperla Profine Zero

  • Odrzut to 1:2 – litr przefiltrowanej wody na dwa litry odrzutu; to jedna z najniższych możliwości do osiągnięcia
  • Dynamiczny zbiornik ciśnieniowy pomieści 3,5 litra wody
  • Pobór wody z kranu to 3 litry na minutę
  • Wewnątrz znajdują się dwie membrany osmotyczne o wydajności 300 GPD
  • W ciągu doby można przefiltrować 1134 litry

Woda najwyższej jakości

Ecoperla Profine Zero nadaje się i do małych mieszkań, i do wielkich nowoczesnych domów. Z filtrowanej wody mogą korzystać osoby w każdym wieku. Woda po osmozie nadaje się także do mycia twarzy przez osoby z nadwrażliwością skóry.

Prezentowana dziś odwrócona osmoza to zupełna nowość. Eksperci polskiej marki Ecoperla zachwycają się wykonaniem oraz zastosowanymi rozwiązaniami. Wielu życzy sobie, aby w przyszłości właśnie tak wyglądały wszystkie filtry kuchenne.