Wiadomo, że obecnie filtry znajdują się w wielu polskich domach, ponieważ chcemy by woda którą pijemy była dla nas w pełni przyswajalna i bezpieczna. Przeciwnicy filtrów do wody negują często ich skuteczność, a nawet zapewniają o tym, że urządzenia te nie powinny być stosowane w domach. Sam sanepid nie opowiada się jednoznacznie po żadnej ze stron. Ile jest w tym prawdy?

Wydaje się, że niewiele, o ile będziemy kupować filtry do wody zgodnie z naszymi potrzebami i z tym, z jakim problemem odnośnie wody się zmagamy. Przecież łatwo wykonać analizę naszej kranówki, by wiedzieć jaką technologię oczyszczania wody zastosować, tak by osiągnąć wysoką skuteczność.

Oczywiście nigdy nie należy kupować filtrów bez atestów i pochodzących z nieznanego źródła. Na pewno filtrowana woda nie jest szkodliwa i nie powoduje problemów zdrowotnych – również takie opinie pojawiają się ze strony przeciwników.

Przy filtrowaniu wody bezpieczeństwo zapewnimy sobie pamiętając o kilku zasadach – jeśli stosujemy odwróconą osmozę, która wykorzystywana jest w filtrach Puricom Stella, pamiętajmy o dodatkowym mineralizowaniu wody. Odwrócona osmoza całkowicie oczyszcza wodę, jednak również z korzystnych składników mineralnych. Wiadomo, że picie wody bez jej mineralizowania sprawi, że organizm nie otrzyma wszelkich niezbędnych składników mineralnych. Sam filtr jednak nie wpływa na nas niekorzystnie, dlatego nie warto wierzyć opinii przeciwników filtrowania. Najlepiej jest przekonać się o smaku i jakości wody filtrowanej na własnej skórze.