Firma Attas Filtri zajmuje się produkcją filtrów i wkładów do oczyszczania wody. W ofercie znajdują się zarówno modele kuchenne, domowe jak i skierowane do przemysłu. Firma znajduje się na rynku od lat i posiada wszelkie potrzebne atesty. Oferta dzieli się na filtry i wkłady. Najlepiej korzystać z obu elementów tej samej firmy. Producent twierdzi, że w taki sposób najłatwiej uzyskać wysoką wydajność.

Filtry Atlas Filtri

Oferta podzielona została na serie. Do serii SX pasują standardowe wkłady z płaskimi uszczelkami. Seria BX wymaga podwójnych. Atlas Filtri Hydra i FA posiadają ciekawą opcję samoczyszczenia, co znacznie zwiększa ich żywotność. Seria K jest tak wytrzymała, że z powodzeniem poradzi sobie nawet w przemyśle. Produkty BIG są z kolei kontynuacją znanych filtrów Big Blue, z tym że zostały one znacznie ulepszone. Filtry zapewniają bezproblemową pracę na długie lata.

Zarówno filtry jak też wkłady Atlas Filtri są dostępne tutaj.

Wkłady Atlas Filtr

Wkłady, podobnie jak filtry, zostały podzielone na serie. SX to te z płaską uszczelką, która pasuje również do wielu obudów innych firm. Seria BX dzięki podwójnej uszczelce zapewnia prostotę wymiany. Wkłady CX zapewnia mniejsze spadki ciśnienia, a Atlas Filtri Hydra samodzielnie się regenerują, co zdecydowanie zmniejsza koszty.