Mogą być stosowane we wszelakich obszarach użytkowych. Najbardziej przydatne okazują się być przede wszystkim tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja oczyszczania. Jednocześnie powinna być ona połączona z funkcjonalnością, trwałością oraz dokładnością całego procesu. Tego typu warunki spełniają właśnie filtry Cintropur.

Maksymalna wydajność, najwyższa jakość

Filtry Cintropur projektowane są z myślą o uzyskaniu maksymalnej wydajności. Dzięki temu pod względem wydatków eksploatacyjnych należą one do najmniej kosztownych w utrzymaniu produktów dostępnych na rynku. Taniość użytkowania połączona jest jednak z doskonałą jakością filtrowania, dzięki czemu filtry oraz wkłady Cintropur praktycznie pozbawione są wielu typowych dla urządzeń filtrujących wad. W każdym z filtrów Cintropur standardowo zainstalowana jest wirówka, która wymusza na sumieniu wody osiągniecie ruchu wirowego. Nadana mu w ten sposób siła odśrodkowa przyczynia się do strącenia większych cząsteczek zanieczyszczeń na sam spód klosza.

Poznaj cały asortyment filtrów Cintropur na https://www.zestudni.pl/cintropur/

Szeroka gama zalet

Jednocześnie rękaw filtrujący pozwala na przeprowadzenie skutecznej i bardzo dokładnej filtracji końcowej. Na spodzie klosza zlokalizowany jest specjalny zawór, za pomocą którego okresowo dokonywać można przeczyszczania filtra z największych zanieczyszczeń. Dodatkową zaletą są standardowo zainstalowane manometry, które wskazują aktualny spadek ciśnienia. Dzięki temu użytkownik może na bieżąco kontrolować proces zanieczyszczania wkładu. Każda głowica dodatkowo wyposażona jest w specjalny odpowietrznik. Bardzo duże ułatwienie przy obsłudze filtra stanowi klosz. Standardowo nie jest on montowany do głowicy na gwint, tylko przy pomocy praktycznej oraz wygodnej obejmy zaciskowej.