Każdy człowiek powinien każdego dnia wypić odpowiednią ilość wody. Woda pitna jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest jednym z ważniejszych elementów diety, każdy z nas powinien dostarczyć odpowiednią ilość płynów, by nie odwodnić organizmu. Odwodnienie jest niezwykle niebezpieczne. Ważna jest nie tylko ilość wody, którą wypijamy, ale również jej jakość. Zła jakość wody pitnej może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlatego o wodę płynącą z naszych kranów należy dbać. Woda wodociągowa jest cyklicznie sprawdzania w specjalnie do tego przystosowanych laboratoriach.

Badanie wody pitnej w laboratorium

Specjalne laboratorium jest idealnym miejscem do sprawdzenia jakości wody pitnej. O parametrach, które musi spełniać woda decydują specjalne przepisy, które są identyczne na terenie całej Unii Europejskiej. Badanie wody ma pomóc wyeliminować niebezpieczne dla zdrowia związki i mikroorganizmy. Skażenie wody pitnej jest niebezpieczne dla ludzi, dlatego woda tak często jest sprawdzana. Poddana badaniom próbka wody bada ją pod kątem skażeń zarówno mikrobiologicznych, jak i fizyczno chemicznych. W razie nieprawidłowości można szybko zareagować, jeśli analiza wody wykaże iż woda jest skażona.

Badanie fizyko-chemiczne wody można zlecić firmie Klarsan, która zajmuje się doborem rozwiązań służących uzdatnianiu wody. Więcej informacji na temat przygotowania wody do badania można znaleźć na https://www.klarsan.pl/uslugi/analiza-wody/