Fizykochemiczna analiza wody powinna być zlecana przez każdego z nas przynajmniej raz w roku. W ten sposób możemy mieć pewność, że bakterie w wodzie żyjące nie zagrożą życiu ani zdrowiu naszych najbliższych.

analiza fizykochemiczna i bakteriologiczna wody

Dlaczego warto wykonywać kompleksowe badania wody?

Przeprowadzenie najbardziej podstawowego badania wody to warunek konieczny, jeśli chcemy się przekonać, czy użytkowana woda spełnia określone wymogi.Wynik badania da odpowiedź o stanie jakości wody, rozwieje ewentualne obawy oraz pozwoli dobrać odpowiednią stację uzdatniania wody, jeśli taka okaże się potrzebna.

Ponadto pozwoli to na dobór filtrów do wody, które sprawią, że woda w kranie będzie czysta i zdatna do celów spożywczych. Analizę fizykochemiczną wody z własnego ujęcia (studni głębinowej) powinno się przeprowadzać raz na 12 miesięcy, aby mieć pewność, że jej jakość się nie pogorszyła (np. na skutek przenikania do wód gruntowych nieczystości z nieszczelnego szamba, lub środków chemicznych czy detergentów używanych do nawożenia lub uprawy roślin).

Ważne badanie

Fizykochemiczna analiza wody to najlepszy sposób na sprawdzenie stanu naszej wody, zarówno w domu, jak i w przemyśle. Takie badania może zlecić każda firma produkcyjna, ale również mała firma zajmująca się np. księgowością.