Alkaliczna woda to coś, co szturmem wbiło się do naszych domów. Coraz więcej osób ma świadomość, że nie jest obojętne naszemu organizmowi, jaką wodę spożywamy. Właśnie dlatego zaleca się przede wszystkim picie wody o wysokim pH. A taką wodą jest żywa woda.

Woda alkaliczna jest zdecydowanie zdrowsza i ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Z pewnością jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto ją spożywać. Regularne picie wody alkalicznej eliminuje skórne i wewnętrzne choroby nabyte oraz prowadzi do powstania równowagi kwasowo-zasadowej.

 

Dobrym rozwiązaniem są jonizatory wody, które można zamontować w każdym domu. Są to urządzenia, w których woda poddawana jest elektrolizie, czyli rozdziałowi na dwie części. Jedna z nich zostaje naładowana jonami hydroksylowymi. Na skutek tego procesu woda zwiększa swój poziom pH.

Przy wyborze jonizatora najlepiej jest kierować się ceną. Trzeba pamiętać o tym, że jest to urządzenie, które ma poprawić samopoczucie zarówno właściciela, jak i jego rodziny. Każdy jonizator powinien charakteryzować się określonymi parametrami, dlatego też warto zwrócić uwagę na płyty jonizujące. Najtrwalsze są płyty tytanowe, które są równocześnie najdroższe.

O wiele tańszą, ale skuteczną alternatywą drogich jonizatorów jest system odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa z wkładem rewitalizującym wodę Ecoperla Elixir. Woda zyskuje wysokie, zasadowe pH, a przy tym jest wzbogacana w duże ilości magnezu. Woda jest dostępna w dowolnie wybranym momencie. Zawsze jest świeża i nadaje się nie tylko do codziennego spożywania, ale także gotowania.

Więcej o pozytywnych skutkach spożywania wody alkalicznej można dowiedzieć się czytając artykuł o zakwaszeniu organizmu.