Zmiękczanie wody to działanie konieczne w przypadku, gdy analiza próbki wykaże duże stężenie jonów wapnia i magnezu. Choć początkowo może się to wydawać niegroźne, to już po krótkim czasie można zauważyć konieczność dokładniejszego czyszczenia naczyń i większe zużycie środków usuwających kamień. W przypadku twardej wody zużywa się również więcej detergentów, ponieważ jony wapnia i magnezu utrudniają ich działanie. Jak poradzić sobie z takim problemem?


Zmiękczacz Erie IQsoft
W przypadku stwierdzenia występowania twardej wody warto od razu założyć zmiękczacz wody. Polecanymi produktami są zwłaszcza zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco. Te modele charakteryzują się estetycznym designem i wysoką jakością wykonania. Dlatego też warto zainteresować się nimi nie tylko jako urządzeniami przeznaczonymi do mieszkań i domów, ale również restauracji i kawiarni. https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiekczacz-Erie-IQsoft-Eco-12/519 to strona, na której można znaleźć więcej informacji dotyczących zmiękczacza wody Erie IQsoft.

Zmiękczacze wody zmieniają jej skład. Zamiast jonów wapnia i magnezu w wodzie zostają umieszczone jony sodu, przez co problem kamienia kotłowego zatykającego rury i powodującego uszkodzenia urządzeń znika całkowicie. Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco są bardzo proste w obsłudze. Warto zwrócić uwagę na modele z tej linii, ponieważ posiadają one wiele przydatnych funkcji.