Woda do codziennego użytku musi być czysta! Jak to osiągnąć?

Woda jest darem życia. Jej czystość musi być wysokiej jakości, ponieważ w przypadku dostania się do wody bakterii chorobotwórczych, ciężkich metali czy innych zanieczyszczeń, ten dar życia zamieni się w ciężkie choroby lub jeszcze gorzej.

filtracja wody ze studni

Nad uzdatnianiem wody do picia pełną parą pracują oczyszczalnie. Lecz czasami, mimo wysiłków naukowców, stosowania coraz to nowocześniejszych filtrów, woda nie jest tak czysta jakby sobie tego życzyli. Często wynika to ze stanu rur w przydomowych instalacjach.

Żelazo – problem własnych ujęć

Zbyt często spotykamy w wodzie obecność związków żelaza. Objawiają się one w postaci powstawania zacieków na zlewach, umywalkach czy w wannach, a także na chromowanych armaturach.

Związki żelaza powstają poprzez korodowanie rur, którymi płynie woda i zazwyczaj nie są szkodliwe, chociaż nie należy ich spożywać. Zbyt wysokie stężenie związków żelaza objawia się żółto-brązowawym kolorem wody, często osadem konsystencji piasku, oraz niemiłą wonią.

Aby temu zaradzić należy zastosować odżelaziacz do wody

Odżelaziacz wody, to zbiornik ze stali nierdzewnej, a jego zadanie polega na napowietrzeniu wody w wyniku czego związki żelaza zbijają się, tworząc stałe płytki, które już z łatwością są przechwytywane przez filtry.

Lampy bakteriobójcze – recepta na bakterie w wodzie

Jednak to dotyczy tylko tego problemu. By pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów, należy użyć urządzenia innego. Jest nim lampa bakteriobójcza. Wydzielając promieniowanie UV zabija drobnoustroje i odkaża wodę.

Stacja wielofunkcyjna na liczne problemy

Natomiast do kompleksowego uzdatniania wody można użyć stacji wielofunkcyjnej. Pozwala ona na jednoczesne zlikwidowanie zanieczyszczeń z rodzaju związków żelaza, manganu, amoniaku i innych związków organicznych. Stacja wielofunkcyjna redukuje również stopień twardości wody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.