Liczne zanieczyszczenia, które kryje woda ze studni

Niezwykle dużym zagrożeniem dla zdrowia jest spożywanie zanieczyszczonej wody. Stąd też coraz większa popularność stacji wielofunkcyjnych, które praktycznie w 100% pozbywają się zanieczyszczeń z wody. Przykładem takiej stacji jest Ecoperla Slimline MMX.

stacje wielofunkcyjne Ecoperla

Pięć warstw złoża

Najważniejszym elementem każdej stacji wielofunkcyjnej jest złoże wielofunkcyjne. W przypadku Ecoperli Slimline MMX składa się ono aż z pięciu warstw. Pierwszą z warstw jest materiał naturalny. Przechodząca przez tę warstwę woda ze studni głębinowej poddawana jest tak zwanemu płukaniu wstępnemu. Kolejne dwie warstwy są odpowiedzialne za zatrzymywanie związków organicznych. Na tym etapie woda filtrowana jest między innymi z żelaza, ale także z manganu. Dwie ostatnie warstwy to żwir oraz żywica jonowymienna. Pierwszy jest odpowiedzialny za optymalizację przepływu wody, a żywica jonowymienna usuwa z wody twardość.

Inne stacje wielofunkcyjne

Oczywiście, na rynku jest wiele stacji wielofunkcyjnych. Na pewno obok opisanej Ecoperli Slimline MMX warta wymienienia jest również Ecoperla Multicab oraz stacje dwuczęściowe. Wszystkie znajdziesz na https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/. Warto zauważyć, że stacje te pod wieloma względami są bardzo podobne. Niemniej jednak, występują też pewne różnice, na przykład w objętości złóż wielofunkcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.