Jakie złoże do odmanganiacza wody?

Jakie złoża mogą zostać wykorzystane do procesu, jakim jest odmanganianie wody?

znak zapytania pod lupa

Jednym z chętniej wykorzystywanych jest złoże Greensand, czyli inaczej złoty piasek. Działa na bardzo prostej zasadzie, ponieważ woda przepływa przez filtr, dzięki czemu mangan w wodzie zostaje rozpuszczony i wytrącony.

Jeśli w naszym domu posiadamy stację uzdatniania wody to najlepiej sprawdzą się odmanganiacze wody, w których zastosowana jest wymiana jonowa. Dzięki temu zostaje zredukowana ilość manganu, przez zmiękczacz, który mamy w naszej stacji. Coraz częściej w sklepach pojawiają się odmanganiacze polifosforanowe. Wiele osób już się to nich przekonało, a dzięki temu, że są względnie tanie zapewne zyskają w przyszłości duży rozgłos. Jedyną przeciwnością do ich używania są wysokie temperatury, czego powodem może być uwalnianie manganu w grzejnikach, ale również temu możemy w łatwy sposób zapobiegać. Wystarczy, że woda uzdatniana będzie po podgrzaniu.

Aby wykorzystać jedno z urządzeń trzeba najpierw dowiedzieć się, jaki odczyn ma nasza woda i jakie jest w niej stężenie manganu, a także innych substancji. W ten sposób dobierzemy najlepszy, automatyczny lub ręczny uzdatniacz i będziemy mogli w domowym zaciszu cieszyć się zdrową i krystalicznie czystą wodą. Nic już nie stanie na przeszkodzie, żeby spożywać ją bez obaw o nasz organizm. Dzięki temu będzie smaczniejsza, a dodawana do potraw czy napojów nie będzie zmieniała ich smaku, ani zapachu. Warto zastanowić się nad takim sprzętem do domku jednorodzinnego.

One thought on “Jakie złoże do odmanganiacza wody?

  1. Ciekawe 🙂 Nigdy nie miałam wody ze studni, więc nie miałam problemu z wodą. Domyślam się, że musi to być uciążliwe, bo wiem jak uciążliwa jest np. twarda woda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.