Jak skutecznie poradzić sobie z wysokim stężeniem żelaza i manganu w wodzie?

Właściciele własnego ujęcia wody, muszą liczyć się z tym, że z jakością wody może być różnie. Niestety z gleby przedostają się do wody różne substancje i związki, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość i jej smak. Żelazo i mangan w wodzie to problem, z którym z pewnością zetknęło się wiele osób. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

mangan i żelazo w wodzie

Co powoduje żelazo i mangan w wodzie?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie można długotrwale korzystać z takiej wody. Po pierwsze urządzenia AGD i armatura będą szybciej się zużywać, mogą ulec awarii. Po drugie można zapomnieć o śnieżnobiałym praniu, ubrania mogą stracić kolor, mogą pojawić się na nich żółte plamy.

Woda bogata w żelazo ma nieprzyjemny zapach i jest niedobra w smaku, także ani kawa, ani herbata nie będzie smakować.

Jakie jest rozwiązanie?

W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest odżelaziacz. Warto wybrać model Ecoperla Sanitower lub Ecoperla Ironitower, który jest nowoczesny, pochodzi od renomowanego producenta, bardzo dobrze filtruje wodę, także można mieć pewność, że będzie czysta i zdatna do picia.

Oba przytoczone urządzenia działają dzięki metodzie wstępnego napowietrzania z udziałem złoża katalitycznego przystosowanego do usuwania żelaza i manganu.

Poznaj metody na usuwanie żelaza i manganu: https://www.zestudni.pl/blog/usuwanie-zelaza-i-manganu-z-wody-poznaj-metody-ekspertow/

One thought on “Jak skutecznie poradzić sobie z wysokim stężeniem żelaza i manganu w wodzie?

  1. Marka Ecoperla bardzo dobra, polecam! Mam stację od tej firmy i idealnie oczyszcza mi wodę. Muszę jednak przyznać, że gdybyśmy nie trafili na firmę Klarsan, w której kompleksowo zbadano nam wodę i dobrano odpowiednie urządzenie, nie poradzilibyśmy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.