Jak skutecznie poradzić sobie z wysokim stężeniem żelaza i manganu w wodzie?

Właściciele własnego ujęcia wody, muszą liczyć się z tym, że z jakością wody może być różnie. Niestety z gleby przedostają się do wody różne substancje i związki, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość i jej smak. Żelazo i mangan w wodzie to problem, z którym z pewnością zetknęło się wiele osób. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

mangan i żelazo w wodzie

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie można długotrwale korzystać z takiej wody. Po pierwsze urządzenia AGD i armatura będą szybciej się zużywać, mogą ulec awarii. Po drugie można zapomnieć o śnieżnobiałym praniu, ubrania mogą stracić kolor, mogą pojawić się na nich żółte plamy.

Woda bogata w żelazo ma nieprzyjemny zapach i jest niedobra w smaku, także ani kawa, ani herbata nie będzie smakować.

Bardzo ważnym aspektem jest oczywiście również zdrowie. Woda ze studni z dużą zawartością żelaza i manganu może powodować próchnicę, podrażnienie skóry, dróg oddechowych, co więcej mangan może osadzać się w naszym organizmie.

Jakie jest rozwiązanie?

W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest odżelaziacz. Warto wybrać model Ecoperla Sanitower, który jest nowoczesny, pochodzi od renomowanego producenta, bardzo dobrze filtruje wodę, także można mieć pewność, że będzie czysta i zdatna do picia.

One thought on “Jak skutecznie poradzić sobie z wysokim stężeniem żelaza i manganu w wodzie?

  1. Marka Ecoperla bardzo dobra, polecam! Mam stację od tej firmy i idealnie oczyszcza mi wodę. Muszę jednak przyznać, że gdybyśmy nie trafili na firmę Klarsan, w której kompleksowo zbadano nam wodę i dobrano odpowiednie urządzenie, nie poradzilibyśmy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.