Eksploatacja kolumny węglowej – to musisz wiedzieć

Kolumny węglowe obecnie cieszą się sporą popularnością. Są cenione przede wszystkim ze względu na wydajność oraz niskie koszty eksploatacji. Doskonale radzą sobie z oczyszczaniem wody na całą instalację, przez co ta nadaje się i do celów spożywczych, i do kąpieli. Jak dbać o takie urządzenie?

kolumna węglowa Ecoperla Carbotower z węglem aktywnym

Jak dbać o kolumnę węglową?

Jeśli wykorzystywana przez nas do oczyszczania wody jest jakakolwiek kolumna węglowa (np. Ecoperla Carbotower) należy pamiętać o tym, że aby działała skutecznie i efektywnie, konieczna jest odpowiednio częsta wymiana złoża.

To, jak często czynność ta ma być przeprowadzana zależy przede wszystkim od ilości zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie oraz ilości przepuszczonej przez nie wody. W zdecydowanej większości filtrów przestój w pracy nie powinien być dłuższy niż 2, maksymalnie 3 dni (w przypadku dłuższego przestoju, w filtrze zaczyna rozwijać się bardzo niekorzystna flora bakteryjna).

Wypełnienie kolumn filtracyjnych

Kolumny filtracyjne posiadają wewnątrz złoże, które stanowi właśnie węgiel aktywny. W zależności od producenta może on występować w różnej jakości oraz w różnej postaci.

Dzięki wykorzystaniu tej substancji możliwe jest efektywne oczyszczanie wody z wszelkich zanieczyszczeń czy nieprzyjemnego zapachu.

To doskonała opcja na oczyszczanie wody do celów użytkowych, a zwłaszcza kąpieli. Woda często zawiera chlor oraz jego pochodne, które podrażniają skórę, mają wpływ na powstawanie poczucia suchości, swędzenia, zaczerwienień. Przy filtracji na węglu aktywnym woda jest przyjazna nawet dla uczuleniowców.

Ecoperla Carbotower jest jedną z najchętniej polecanych kolumn filtracyjnych

One thought on “Eksploatacja kolumny węglowej – to musisz wiedzieć

  1. Węgiel aktywny ma świetny wpływ na wodę! Uwielbiam wodę filtrowaną przez węgiel. Przez długi czas używałam dzbanków, teraz mam filtr kuchenny (z wkładem węglowym oczywiście 🙂 ). Od dłuższego czasu mam również zmiękczacz i zastanawiam się właśnie nad taką kolumną węglową, ze względu na alergiczną skórę i zbliżający się termin nowego mieszkańca domu, delikatna woda jest mega ważna dla najmłodszych… Bardzo sie cieszę, że jest tyle dobrych rozwiązań na oczyszczenie naszej wody w kranach i poprawie jej jakości, w końcu składamy się w większej części właśnie z wody 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.