Ecoperla poszerza swoją ofertę o ultrafiltrację!

Marka Ecoperla nie próżnuje, jeśli chodzi o ilość dostarczanych rozwiązań do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych. Tym razem do swojej oferty dołączyła prosty w formie, jednak pełny ciekawych rozwiązań filtr kuchenny – system ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU. U kogo się sprawdzi? Czym się wyróżnia na tle konkurencji?

ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU

Ecoperla Slimline POU jest systemem ultrafiltracji stworzonym przy współpracy polskiej marki Ecoperla z Erie Water Treatment. To już nie pierwszy produkt, który jest owocem tej kooperacji. Na pewno większość z Was miała wcześniej okazję słyszeć o serii zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS oraz kompaktowej stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Slimline MMX.

Systemu ultrafiltracji nie było dotychczas w ofercie marki. Ecoperla Slimline POU miał stanowić odpowiedź na potrzeby osób, które korzystają z wody średnio lub mało zanieczyszczonej, jednak chciałyby podszlifować jej jakość, w szczególności właściwości organoleptyczne jak smak, zapach i barwę.

Ecoperla Slimline POU został do tego stworzony, a przy okazji ma jeszcze kilka innych zalet. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

  • Zachowanie minerałów, które naturalnie występują w wodzie
  • Filtracja wody na bieżąco
  • Zapewnienie stałego dostępu do świeżej wody
  • Brak zbiornika na magazynowanie wody
  • Brak odrzutu do kanalizacji
  • Prosta filtracja wody

Ecoperla Slimline POU opiera swoje działanie tylko na trzech stopniach filtracji wody:

  • I stopień: wkład wstępny o dokładności 5 mikronów – wstępnie oczyszcza surową wodę, usuwa zanieczyszczenia mechaniczne
  • II stopień: wkład z prasowanym węglem aktywnym – doczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, usuwa zanieczyszczenia chemiczne pogarszające smak, zapach i barwę wody
  • III stopień: membrana ultrafiltracyjna – usuwa z wody wszystkie zanieczyszczenia powyżej 0,1 mikrona. Podczas filtracji z wody redukowane są niektóre metale ciężkie, cysty, wirusy i bakterie.

Należy mieć na uwadze, że system ultrafiltracji nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku wody o wysokim stopniu twardości oraz z przekroczeniami żelaza i manganu. Takie zanieczyszczenia mogłyby błyskawicznie skrócić żywotność wkładu ultrafiltracyjnego.

Ze względu na swoje możliwości oraz wymiary Ecoperla Slimline POU jest filtrem kuchennym, który doskonale sprawdza się w niewielkich kuchniach. Brak zbiornika na magazynowanie wody daje możliwość instalacji nawet w małej szafce podzlewozmywakowej.

Ta opcja na pewno spodoba się osobom, które nie są zwolennikami mineralizatorów oraz wkładów o podobnym działaniu. W przypadku zastosowania tego filtra wszystkie substancje mineralne występują w takim stężeniu, w jakim również były obecne w wodzie surowej. Oczywiście woda staje się smaczniejsza i zyskuje neutralny zapach.

Ponadto Ecoperla Slimline POU jest polecana do doczyszczania wody spożywczej przy obecności innych urządzeń filtracyjnych na cały dom, jak zmiękczacz wody czy odżelaziacz wody.

Zalety konstrukcyjne

W Ecoperla Slimline POU projektanci wprowadzili kilka interesujących rozwiązań, których do tej pory trudno było szukać w standardowych filtrach z ultrafiltracją. Do cech, które wyróżniają się najbardziej można z całą pewnością zaliczyć wkłady filtracyjne oraz rozwiązania konstrukcyjne znacznie przyspieszające i ułatwiające montaż.

Wkłady inne niż wszystkie

W nowości od Ecoperla mamy do czynienia z trzema wkładami filtracyjnymi, które (ku zadowoleniu wielu użytkowników) wystarczy wymienić jedynie co 12 miesięcy, a nie co pół roku. Dlaczego tak jest?

Wkłady zastosowane w ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU wyróżniają się ogromną trwałością oraz sporą powierzchnią filtracyjną. Ta, w porównaniu ze standardowymi wkładami, jest nawet około dwóch razy większa.

Większy rozmiar wkładów pozwala na dłuższy kontakt złoża filtracyjnego z wodą, dokładniejsze oczyszczanie wody przy mniejszym narażeniu materiału filtracyjnego na zużycie.

Już na pierwszy rzut oka widać, że wkłady są bardzo szczelne. Dzięki temu filtracja wody zawsze będzie przebiegała higienicznie i bezpiecznie, bez narażania wody na jakiekolwiek zewnętrzne zanieczyszczenia.

Banalny montaż i serwis

Elementy konstrukcyjne wykorzystane w Ecoperla Slimline POU sprawiają, że jest to jedno z najłatwiejszych w instalacji urządzeń kuchennych tego typu. Przede wszystkim dość istotne jest zastosowanie szybkozłączy do instalacji – z nimi złożenie całości to chwila, a w dodatku to doskonałe zabezpieczenie przed występowaniem wycieków.

W zestawie są wszystkie części montażowe, w tym trójnik, śrubki i wężyk. Do tego wszystkiego użytkownik otrzyma bardzo szczegółową, dobrze zilustrowaną instrukcję obsługi, która powinna wszystko rozjaśnić.

Serwis wymaga minimum uwagi i zaangażowania użytkownika. Wymiana wkładów polega na wykręceniu zużytych komponentów i założeniu w ich miejsce nowych. Mechanizm blokady obrotowej zapewnia pełną łatwość i prostotę wykonania tej czynności.

Z kolei automatyczny zawór zwrotny przyczynia się do braku potrzeby zakręcania dopływu wody przed serwisem. Cały proces potrwa kilka minut zamiast długich godzin.

Wylewka na wymiar potrzeb

W zestawie z Ecoperla Slimline POU znajduje się wylewka specjalnie dedykowana temu filtrowi wody. Ciekawym rozwiązaniem jest plastikowa wkładka, którą zostało wyłożone wnętrze kranika. Dzięki niej nie ma szans na kontakt wody z metalowymi częściami.

Ultrafiltracja dopasowująca się do oczekiwań użytkowników

Choć nie jest to filtr kuchenny, który sprawdzi się w każdej sytuacji, to na pewno znajdzie swoje miejsce w wielu kuchniach, by spełniać swoje zadanie, jakim jest dostarczanie smacznej i świeżej wody w każdych ilościach. Jednego możemy być pewni – Ecoperla Slimline POU został stworzony, by zapewnić największą wygodę użytkowania i nie narazić nas na wysokie koszty eksploatacyjne.

One thought on “Ecoperla poszerza swoją ofertę o ultrafiltrację!

  1. Fajna propozycja dla sceptyków osmozy 🙂 Spotkałam się z wieloma opiniami na temat tego, że osmoza jest niezdrowa, bo wyjaławia wodę. Oczywiście się z tym nie zgadzam, wystarczy trochę poczytac na ten temat, ale rzeczywiście tak jak delikatnie zasugerowano to we wpisie – jest to idealny filtr dla sceptyków odwróconej osmozy 🙂 Fajnie, wezmę go na pewno pod uwagę przy nadchodzącej wymianie filtra, aczkolwiek jednak jestem zwolenniczką RO 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.