Jaka woda jest najlepsza do utrzymania odpowiedniej pracy organizmu?

W ostatnich latach szczególnie dużą popularnością cieszy się woda alkaliczna. Nic dziwnego, że tak się dzieje, bowiem jej zbawienny wpływ na ludzki organizm jest właściwie nie do przecenienia. Na szczęście tak zwana woda żywa może być bez problemu dostępna w każdym domu. Continue reading “Jaka woda jest najlepsza do utrzymania odpowiedniej pracy organizmu?”

Co warto wiedzieć o filtracji z promieniowaniem UV?

Ultrafioletowe lampy bakteriobójcze są bardzo skuteczną metodą walki z rozmaitymi drobnoustrojami zamieszkującymi wodę. Emitowane przez urządzenia promieniowanie UV jest w stanie zniszczyć nawet 99,9% szkodliwych mikroorganizmów, które nierzadką są główną przyczyną wielu chorób oraz zatruć. Najbardziej efektywne działanie bakteriobójcze uzyskać można przy zastosowaniu fali o odpowiedniej długości oraz optymalnej intensywności. Continue reading “Co warto wiedzieć o filtracji z promieniowaniem UV?”

Jak rozpoznać problem twardej wody?

Z dużą twardością wody zmaga się bardzo wiele osób. Wytrącający się podczas podgrzewania wody osad, może doprowadzić na przykład do zniszczenia pralek i bojlerów. Zakamienienie bojlera sprawia, że termostat nie pracuje prawidłowo. W związku z tym bojler może się częściej włączać, jednocześnie gromadząc coraz mniej wody. Continue reading “Jak rozpoznać problem twardej wody?”

Ecoperla Nano polecany przed jonizatory wody

Nanofiltracja zwana jest również osmozą odwróconą niskociśnieniową. W istocie proces ten łączy w sobie cechy osmozy odwróconej, a także posiada cechy ultrafiltracji. Zadaniem systemu nanofiltracji jest ochrona jonizatorów wody, dlatego jego montaż jest zalecany ich właścicielom. Continue reading “Ecoperla Nano polecany przed jonizatory wody”

Popularne filtry narurowe Cintropur

Nie ma co ukrywać, ale każdego roku zwiększa się ilość osób, które pragną zadbać o posiadanie w domu czystej wody. Jest to o tyle ważne, że sprawia, iż podnosi się ich jakość życia, a do tego wszystkiego łatwiej jest im zadbać o swoje zdrowie i oczywiście życie. Poza tym, skąd popularność produktów firmy Cintropur? Continue reading “Popularne filtry narurowe Cintropur”

Miękka woda to spore korzyści. Jak je uzyskać?

Twarda woda bywa prawdziwym utrapieniem dla gospodarstw domowych. jest bogata w jony wapnia i potasu, które osadzają się na urządzeniach w postaci nieestetycznego kamienia. Zamiast kupować kolejne środki czystości, mające na celu pozbycie się osadów, może warto rozwiązać ten problem raz na zawsze? Continue reading “Miękka woda to spore korzyści. Jak je uzyskać?”