Wyzwanie: usuwamy twardą wodę z domu!

Usunięcie problemu twardej wody często wydaje się wyzwaniem. Na szczęście ułatwiają to korzystanie z łatwych w obsłudze domowych stacji uzdatniających. Zmiękczacze wody tego typu stosują specjalne złoże znajdujące się wewnątrz urządzenia, do którego wchodzi twarda ciecz. W tym czasie usuwane są wszystkie elementy, które mogą wpływać na twardość, a różnica w uzyskanej jakości wody jest zauważalna niemal natychmiast. Często zmiękczacz wody jest w pełni zautomatyzowany, więc nie wymaga wsparcia użytkownika. Continue reading “Wyzwanie: usuwamy twardą wodę z domu!”

Poznaj popularne urządzenie do uzyskania wody wodorowej

Jonizowanie wody jest jednym z ostatnim trendów jeżeli chodzi o branżę filtracyjną. Wiele osób rozpoczyna swą przygodę z filtrowaniem właśnie od jonizowania, które jest jednym z ciekawszych zabiegów filtracyjnych. Jonizowanie pozwala uzyskać wodę alkaliczną, czyli tę, która w naturalnym środowisku powstaje z topniejących lodowców. Continue reading “Poznaj popularne urządzenie do uzyskania wody wodorowej”

Gdzie szukać filtrów narurowych dobrej jakości?

Trzeba przyznać, że nie zawsze społeczeństwo zdaje sobie sprawę z tego, że oczyszczanie wody, która leci w kranie, jest tak istotne. Ten zły tok myślenia niestety jest powielany każdego roku. Czas z tym przestać i zacząć wreszcie uświadamiać społeczeństwo. Na samym początku warto przedstawić wkłady do filtrów, które odgrywają bardzo ważną rolę w tym procesie. Continue reading “Gdzie szukać filtrów narurowych dobrej jakości?”

Seria Ecoperla Tower. Które z urządzeń wybrać?

Jedną z najczęściej spotykanych nieprawidłowości w użytkowaniu wody jest obecność zbyt wysokiego stężenia żelaza. Problem ten jest dotkliwy zwłaszcza w przypadku, gdy studnia jest głównym ujęciem wody. Nadmiar żelaza może prowadzić do zmiany barwy, zapachu oraz smaku wody. Nierzadko jego obecność wiąże się także z licznymi szkodami w gospodarstwach korzystających ze studni. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji są urządzenia o dużych wydajnościach. Continue reading “Seria Ecoperla Tower. Które z urządzeń wybrać?”

Polacy mają problem z twardą wodą!

Twarda woda jest bardzo popularnym problemem, z którym zmagają się mieszkańcy wielu domów. Może ona bardzo negatywnie wpływać na urządzenia sanitarne oraz sprzęt AGD. Konsekwencje zbyt twardej wody dostrzec można chociażby w łazience, na przykład w postaci nierównomiernego strumienia wody, obecności rdzawych zacieków czy trudnych do usunięcia osadów. Warto zastosować odpowiedni zmiękczacz wody, ponieważ jej twardość w dużym stopniu negatywnie odbija się na prawidłowym działaniu armatury łazienkowej. Continue reading “Polacy mają problem z twardą wodą!”

Jaka woda jest najlepsza do utrzymania odpowiedniej pracy organizmu?

W ostatnich latach szczególnie dużą popularnością cieszy się woda alkaliczna. Nic dziwnego, że tak się dzieje, bowiem jej zbawienny wpływ na ludzki organizm jest właściwie nie do przecenienia. Na szczęście tak zwana woda żywa może być bez problemu dostępna w każdym domu. Continue reading “Jaka woda jest najlepsza do utrzymania odpowiedniej pracy organizmu?”